Парламентський контроль

Розпочати

Опис курсу

Вітаємо Вас на дистанційному навчальному курсі «Парламентський контроль», який має на меті підвищити обізнаність стейкхолдерів Парламенту, до яких Ви належите, щодо: засад парламентського контролю; особливостей його реалізації за законодавством України; ролі суб’єктів та об’єктів процесу, а також розширить розуміння низки передових зарубіжних практик.

Верховна Рада України постійно здійснює парламентський контроль за забезпеченням прав і свобод громадян, станом дотримання органами державної влади законодавчо визначених обов’язків, за ходом виконання затверджених державних програм та Державного бюджету, за діяльністю виконавчої влади. У свою чергу коло суб'єктів та об'єктів контролю, як і набір інструментів для здійснення парламентського контролю (нагляду) постійно розширювалося ще з моменту проголошення Україною незалежності і цей процес досі не завершений.

Навчальний курс спрямований пояснити суть і принципи парламентського контролю в Україні, розкрити його переваги, системні вади та способи ефективного застосування його інструментів, покладаючись на ґрунтовний аналіз законодавчих підвалин діяльності парламенту та його комітетів, а також узагальнюючи національний експертний та міжнародний досвід.

Під час навчання Ви отримаєте як теоретичні, так і практичні поради, що можуть бути корисними для народних депутатів України та співробітників Апарату Верховної Ради України в частині підготовки, проведення та моніторингу результатів тих заходів парламенту, його внутрішніх та зовнішніх органів, що пов'язані із реалізацією контрольних функцій та повноважень.

Згаданий навчальний курс орієнтований на основних парламентських стейкхолдерів, а також інших осіб (дослідників та практиків), які цікавляться питаннями парламентського контролю.

Навчальний курс складається з чотирьох модулів, кожен з яких включає три теми та відповідні тестові завдання.

ВИКЛАДАЧІ КУРСУ

Доктор філософських наук, професор, експертка освітніх програм, методологиня, тренерка з м'яких навичок корпоративних компаній та державного сектору, ігрова технікиня, співзасновниця "Training Games UA". Розробила 100+ освітніх продуктів, учасниками тренінгів стали 1000+ осіб.
Методолог, тренер з soft-skills Освітнього Хабу м.Києва, тренер Асоціації інноваційної та цифрової освіти, заступник директора компанії "СВН Праймтех".

Файли та матеріали

Програма-курсу 11 червня 2021